MIKROPRAŽÍRNA KÁVY

Kdo jsme ? Máma, táta a středně velké mimino. Takže dohromady jedna malá rodina z Brna a jedna ještě menší pražírna kávy. Zaměřujeme se na výběrovou kávu, s transparentním původem a vysokou kvalitou, kterou kupujeme od importéru Falcon coffees, Sucafina a v neposlední řadě také od našich oblíbených holek z Chicas Industry, které vozí úžasnou kávu z Kolumbie.

V našem kávovém portfoliu se snažíme o rozmanité chuťové profily, které fungují na všechny možné metody přípravy. Nejvíce nás aktuálně baví experimentální způsoby zpracování, jako je laktická fermentace nebo ovocná infúze, při které se káva karbonicky maceruje se sušeným ovocem.

ESPRESSO

Na espresso se držíme zásady středního pražení. Víme, že každá pražírna si termín “střední” přizpůsobuje své filozofii, nicméně by byla škoda speciality coffee, se kterou pracujeme, dostávat k odstínům, které ji věru nenáleží. Stabilně máme proto v nabídce chuťově konzervativnější kávu z Brazílie a dále nějakou zajímavou šťavnatější Afriku – Etiopii, Keňu nebo třeba Burundi.

ALTERNATIVA

Na filtr volíme světlejší až střední pražení, abychom zvýraznili jedtolivé chutě získané terroirem, tedy místem, půdou a také zpracováním jednotlivých káv. Občas se u nás objeví i omni roast, tedy způsob pražení, při kterém si kávu můžete připravit na espresso i filtr zároveň. A pak spousta různým způsobem fermentovaných káv z Kolumbie.

Nákupní košík