COLOMBIA - SEBASTIAN RAMIREZ

Oblast – Quindio
Farma – Finca El Placer
Farmář – Sebastian Ramiréz
Nadmořská výška – 1500 až 1700 mnm
Odrůda – Caturra
Zpracování – Anaerobní fermentace s karbonickou macerací
Úroveň pražení – Filtr
Importér – Chicas Industry

“Káva od Sebastiana je zpracována anaerobním způsobem a následně karbonickou macerací s přidáním sušeného ovoce. Chuť a vůně je proto velmi intenzivní. Pro milovníky výrazně ovocných chutí je tato káva přímo nutností. Vždy máme těchto ovocem infuzovaných kávy pouze pár kilo, proto neváhejte dlouho.

Flower power – fermentace s hroznovým vínem

Bubble Gum – fermentace s jahodami a brusinkami

Marakuja – fermentace s marakujou

 

Farma El Placer znamená „Potěšení“, což je trefný název Sebastiánových káv a jeho experimentálních způsobů zpracování. Nachází se v oblasti Quindío ve výšce  1500 – 1744 m.n.m.

Zpracování kávy: Ruční sběr – Ze stromu se ručně sbírají pouze zralé třešně. Výběr pokračuje ponořením celých třešní do nádrží s vodou a odstraněním plovoucích zrn (flotes). Tím se zaručuje, že proces fermentace podstoupí jen ty nejlepší třešně. Nakonec se kávové třešně ještě ručně třídí, aby se zaručilo nejlepší selekce kávy. Na začátku každého procesu se třešně uzavřou do 200 litrových plastových nádob. Zde dochází k anaerobnímu kvašení po dobu 120 hodin při teplotě 18°C. Následuje odslupkování kávy a pokračuje se v tentokrát už karbonické maceraci po dobu 72 hodin, protože se vstřikuje CO2. Dále přichátí kontrola při sušení kávy při teplotě 40 °C v sušičce. Fáze sušení probíhá po dobu přibližně 5 dnů. (Veškeré sušení probíhá pomalu a kontrolovaně). Konečná fáze je balení do pytlů a stabilizace kávy (cca 15 dní).

 
Nákupní košík